اصول شفافیت

 
فرآیند داوری همتا
کلیه مقالات ارسالی در هنگام ارسال برای مطابقت با اصول ساختاری و موضوعی ارزیابی می شوند. مقالات توسط حداقل 3 داور (متخصص در این زمینه که جزو هیات تحریریه مجله نیستند) که توسط اعضای هیئت تحریریه با توجه به تخصص  خود انتخاب می شوند، تحت یک فرآیند داوری دوسوکور قرار خواهند گرفت. اعضای هیئت تحریریه مسئولیت نهایی انتخاب مقالات را دارند.
 
هیئت حاکمه
این نشریه تحت کنترل علمی هیئت تحریریه است که اعضای آن متخصصان شناخته شده در زمینه های موضوعی در محدوده مجله هستند. برخی از نقش های اجرایی اعضای هیئت تحریریه به سردبیری که در حوزه نشریه مشهور است محول می شود.
 
تیم تحریریه
این نشریه تحت نظارت علمی تیم تحریریه است که اعضای آن همگی متخصصانی هستند که تعداد مقالات زیادی در زمینه تخصصی خود دارند.
 
هزینه ها / دسترسی
هیچ هزینه یا هزینه ای برای فرآیندهای ارسال، بررسی و انتشار در این نشریه وجود ندارد و این مجله بیانیه Bethesda را در مورد انتشارات دسترسی آزاد را دنبال می کند.
 
کپی رایت
محتوای این نشریه تحت مجوز Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 است.  این مجوز عمومی به عنوان یک قرارداد تفسیر شود، و با توجه به پذیرش این شرایط و ضوابط توسط نویسندگان، به ما مجوز در دسترس قرار دادن مطالب و مقالات اعطا می شود.
 
فرآیند شناسایی و رسیدگی به اتهامات مربوط به تخلفات تحقیقاتی
ناشر و ویراستاران این نشریه متعهد هستند تا از انتشار مقالاتی که در آن تخلفات تحقیقاتی رخ داده است، از جمله سرقت ادبی، دستکاری استنادها، و جعل/ جعل داده ها، و غیره،  جلوگیری کنند. در انجام این کار، این نشریه از دستورالعمل های‌  COP‌Eدر برخورد با این موارد پیروی می کند.
 
مالکیت و مدیریت
این نشریه متعلق به مرکز نشر و تحقیقات علمی ایران با نام اختصاری SRPH  است و توسط شرکت یکتاوب مدیریت و منتشر می شود.
 
تضاد منافع
مقالات ارسالی توسط تمامی اعضای هیئت تحریریه این نشریه و سردبیر مجله مانند سایر نویسندگان، تحت فرآیند بررسی قرار می‌گیرند. در مواردی که یک بازبین به تضاد منافع فاش نشده در یک مقاله ارسالی مشکوک شود یا یک خواننده مشکوک به تضاد منافع فاش نشده در یک مقاله منتشر شده باشد (همه نویسندگان فرم ICMJE را برای افشای تضاد منافع احتمالی در زمان ارسال پر می کنند) ; نشریه از دستورالعمل های COPE پیروی خواهد نمود.
 
منابع درآمد/تبلیغات/بازاریابی مستقیم
این نشریه به طور کامل توسط SRPH  پشتیبانی می شود و هیچ منبع دیگری برای کسب درآمد ندارد. این نشریه هیچگونه تبلیغاتی را در سایت یا حتی به عنوان  گزارش نمی پذیرد.
 
زمان بندی انتشار/آرشیو
این نشریه 4 شماره در سال منتشر می شود. تمامی مطالب از ابتدا تا انتها برای همیشه در وب سایت اختصاصی مجله  در دسترس خواهد بود. همچنین این نشریه در پایگاه جهاد دانشگاهی ایران یا SID  نمایه شده است و برنامه ورود به پایگاه های Scopus و  Clarivate  را دارد.

سیاست بازپس گیری
این نشریه از این دیدگاه حمایت می کند که اخلاق انتشار از اهمیت بالایی برخوردار است و برای حفظ یکپارچگی سوابق علمی تلاش خواهد کرد. گاهی اوقات، شرایط استثنایی وجود دارد که منجر به پس گرفتن مقاله منتشر شده می شود: نقض رفتار اخلاقی، که شامل، اما نه محدود به سرقت ادبی، ارسال های متعدد از یک مقاله، استفاده متقلبانه از داده ها، و ادعاهای نامعتبر در مورد نویسندگی. پس‌گیری‌ها ممکن است توسط نویسندگان یا سردبیر مجله درخواست شود، و این درخواست‌ها برای بازپس‌گیری به‌طور کامل با پیروی از دستورالعمل‌های COPE (کمیته اخلاق در انتشار) بررسی می‌شوند. در صورتی که بررسی منجر به پس گرفتن مقاله شود، اخطاریه انصراف در شماره بعدی موجود منتشر می شود. در نسخه آنلاین مقاله پس گرفته شده، اخطاریه انصراف به نسخه اصلی ضمیمه می شود و عنوان و چکیده مقاله باقی خواهد ماند.